UYAN  ARTIK BİR ASIR OLDU

UYAN ARTIK BİR ASIR OLDU

BİSMİLLAHİRAHMANİRRAHİM

      Hadi kalk artık sabah oldu diyen bir annenin bir babanın şefkat dolu sözleriyle başlamak istedim yazıma… 

Uyandırayım istedim… Fakat küçük bir çocuk gibi 5 dk daha demeniz yerine kalkmanızı temenni ederim..!

      Sene 1924’ten beri bu insanların beynine istedikleri her şeyi empoze etiler. Yeri geldi fuhşu yeri geldi flörtü yeri geldi modayı. Yenilik dediler, modernlik dediler kızlarımıza erkeklerimize aşıladılar bu iğrenç BATI düzenini. Öyle bir algı oluşturdular ki beyinlerde, İSLAM kelimesini duyan kulaklarını kapayıp kaçar oldu. Sonra bir de baktık ki Allah’ın söylediği şeyler değil de ABD moda evlerinden çıkacak olan ‘bu sene şu renk moda’ sözünü bekler oldu DNA’sı bozulmuş saf gençliğimiz. Artık kızlarımızı diri diri toprağa değil de modaya gömdüler…  Ve Allah’ın örtünün emri kulaklara işlemez oldu. Söyle o mümin erkeklere ‘’Gözlerini Haramdan Sakınsınlar’’ ayeti duyulmaz anlaşılmaz oldu. Bir kir kapladı ki kulakları demeyin gitsin..!

     Yıllarca İslam bağnazlıktır denilerek benliğimiz alındı bizden. Yeryüzünde altı asır boyunca hüküm sürmüş bir gövdenin başını kesmeye kalktılar. Ve bugün  %99’u Müslüman dediğimiz bir ülkede dışarıya adım atmaya korkar olduk. Adım attığımız her köşe başı günah silsilesi haline gelmiş, İSLAM unutulmuş BATI’ nın hayranı, modanın kurbanı, şehvetimizin kölesi olmuştuk.

      Alafrangalaşmış şehvetin adını aşk koyup bizlere kabul ettirdiler. Kızlı erkekli oturmak, beraber arkadaşlık ilişkisi kurmak çok normal gösterildi bize. 6 asırlık koca çınar 100 yıl boyunca kökünden sökülmek için uğraşıldı, her gün bir darbe daha yedi gövdesine. Dejenere olduk, yozlaştık, aslımızı koruyamadık.

    Oysa Allah yanlışa düşmememiz için uyarılar yapmıştı bize, yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’de örnekler sunmuştu. Bakın sizden öncekiler şu yanlışa düştüler helak oldular siz yapmayın diyordu. Seviyordu bizi Allah…

Yeri geldi  şehvet duygularıyla;  televizyonlarda, sokaklarda, caddelerde, filmlerde, reklamlarda  adına modernlik denilerek yapılmayacak şeyleri yaptılar, gösterilmeyecek şeyleri gösterdiler..  Ama  Allah Hz. Yusuf’u örnek verdi bize..  Yâ  eyyuhellezîne âmenû ( Ey İman Edenler ) diyordu bize söylüyordu değil mi? İman etmiştik elhâmdulillâh.. 

Yeri geldi ayetlerle destekledi değil mi?  ‘’Gözlerini haramdan sakın’’ diye uyardı bizi,  Allahtan korkun ve doğrularla beraber olun diye söyledi bize..  Hem de defalarca, örnekler vererek, uyarılar yaparak uyardı bizi Allah elhamdulillâh…

  Ve sene 2014…

     Şimdi kulak verin ve uyanın şu gaflet uykusundan kardeşlerim…

     Dikkat ettiniz mi hiç? Artık Televizyonlar, magazin programları, futbol eskisi gibi dikkatini çekmiyor insanların. Televizyonlar, radyolar, sosyal medya artık tek bir şeyden bahsediyor. ’’TÜRKİYE’’ Artık onlar da biliyor, onlar da anlayabiliyor kendilerini nelerin beklediğini. 600 yıllık çınarın yeniden canlandığını bütün dünya görüyor ve bu yüzden tasması açık kuduz köpek gibi saldırıyorlar etrafa. Biliyorlar artık bu düzeni sürdüremeyeceklerini, nelerin olacağını kestirebiliyorlar o yüzden bu faşist saldırganlık.

  Geç değil...  İnanın hiç geç değil kardeşlerim. 

     Kuran kokan evler, kuran okuyan gençler için, bazen gözlerimizi kapatarak geçmek zorunda kaldığımız caddeler değil de her bir köşesi İslam’la süslenmiş parklar, sokaklar için, televizyonlarda, sanal alem de çocuklarımızın beynine empoze edilmek istenen fuhşiyat yüklü kanallar ve dizilerle asimile olmuş bir gençlik değil de İslam için çalışan, tek gayesi Allah’ın rızasını kazanmak olan secde eden bir gençlik ve bu gençliği oluşturacak bir toplum için hiç geç değil kardeşlerim.

 

Hadi kalk artık bir asır oldu... Kalk da silkelen, silkele etrafındakileri ve kendine gel ey MÜSLÜMAN..!  

    SELAMETLE..